8 Nisan Cumartesi Türkiye Fizyoterapistler günü etkinliği!

turkiye fizyoterapistler gün

Türkiye’de her sene olduğu gibi bu sene de 8 Nisan Cumartesi günü çok hareketli geçecek. Türkiye genelinden fizyoterapistler öncülüğünde haber merkezlerine, ana haber merkezlerine günün her saati  hareketli haberler akacak. Neden mi? Çünkü o gün Türkiye Fizyoterapistler Günü. Fizyoterapistler Türkiye Fizyoterapistler önderliğinde “Doğru Ellerden Egzersizi Keşfet” sloganıyla meydanlara çıkacak ve gün boyu 7’den 70’e bütün halkımızla ile  birlikte sağlıklı hareketler, birbirinden özel egzersizler yapacak.

fizik tedavi açık hava

 

EMİNÖNÜ, ÜSKÜDAR, BEŞİKTAŞ, FLORYA

  • Etkinliklerin İstanbul ayağı Cuma gününden başlayacak. 7 Nisan Cuma günü saat 18:30’da Eminönü’nde, 18:55’te Üsküdar’da, 19:10’da Beşiktaş’ta toplanacak olan fizyoterapistler, vatandaşlarla birlikte egzersiz yapacak.
  • 8 Nisan Cumartesi gününün egzersiz etkinlikleri İstanbul’da 07:00’de Florya’daki Atatürk Ormanı Sabah Sporları Alanı’nda başlayacak, 08:30’da sona erecek.
  • Ankara etkinlikleri ise Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkan Yardımcısı Fizyoterapist İlknur Erden öncülüğündeki fizyoterapistlerin 8 Nisan Cumartesi günü saat 10:00’da Anıtkabir’i ziyaretiyle start alacak.

fzt anıtkabir

  • Saat 13:00’te Ankara’daki Anıttepe Yaşamboyu Koşu Parkuru’nda vatandaşlarla birlikte egzersiz etkinliği başlayacak. Diyabet, hipertansiyon, obez ve kalp hastası olanların nasıl egzersiz yapması gerektiği uygulamalı gösterilecek. Bel, boyun sağlığı, eklemleri koruma, doğru ayakkabı konularında bilgi verilecek.

fizik tedavi egzersiz

DOĞRU ELLERDEN EGZERSİZ

  • Türkiye Fizyoterapistler Derneği Başkanı Prof. Dr. Tülin Düger ise Antalya’da “Doğru Ellerden Egzersiz” konulu bir konferans verecek.
  • Türkiye Fizyoterapistler Derneği üyeleri İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra İzmir, Antalya, Malatya, Sivas, Gaziantep, Erzincan, Zonguldak, Mersin, Tokat, Isparta, Akhisar, Manisa ve Samsun’da birbirinden renkli etkinliklere imza atacak.

 

█ ▌► Bu yazı 1.970 defa okundu ◄ ▌█

Yorum Yapın