En iyi havuz fizyoterapisti kimdir

en iyi havuz fizyoterapisti kim

en iyi havuz fizyoterapisti kim

En iyi havuz fizyoterapisti kim sorusu özellikle kamu hastanelerinde havuz açılması ve havuz içerisinde fizik tedavi uygulamalarının artmasıyla hem hastalar hemde fizyoterapistler tarafından fazlasıyla merak edilmeye başlamıştır. Biz de bu yazımızda en iyi havuz fizyoterapisti kim sorusuna cevap verip havuza girecek fizyoterapistlerde bulunacak özelliklerden bahsedeceğiz.

En iyi havuz fizyoterapisti kimdir

En iyi havuz fizyoterapisti su içerisinde hastalara egzersiz sırasında hakim olan gerek tutuşu ile gerek de egzersiz bilgisi ile bu alanda kendini kanıtlamış fizyoterapistdir. En iyi havuz fizyoterapisti olmak her babayiğidin harcı değildir zordur.

En iyi havuz fizyoterapisti bir çok özelliği olması gereken terapisttir. Peki bu özellikler nelerdir isterseniz şimdi de bu özelliklerinden bahsedelim.

En iyi havuz fizyoterapisti olacak kişi öncelikle boylu poslu olmalıdır. Tahmine edeceğiniz gibi su içerisinde hastanın kontrol edilmesi zor ve güç gerektirecek bir durumdur. Bu yüzden havuzda çalışmak için en az 180  boy ve 90 kilo olmak gerekmektedir. Sağlık bakanlığı bu konuyla ilgili hastanelerde; en güçlü ve en yapılı fizyoterapistlerin havuz fizyoterapisti olarak görevlendirilmesi gerektiği konusunda fikir beyan edebileceği düşünülmektedir. Öte yandan havuza girmek istemeyen bazı fizyoterapistlerin ise 90 kilo altına düşmek için hızlı bir diyet programına başladığı söyleniyor.

En iyi havuz fizyoterapisti özelliklerinden en önemlilerinden biriside ciddiyet ve pek fazla konuşmamasıdır. Özellikle su içerisinde nefesini verimli kullanmanın önemi göz önünde bulundurulduğunda az konuşması ve hastaya güven vermesi açısından ciddi olması da önemli bir noktadır. Yine bu kriterin dışına çıkmak isteyen bazı fizyoterapistlerin gün boyu konuşmaya başladığı söylenen bir başka duyum arasındadır.

Bu gibi durumların çalışma barışını bozacağını düşünen yetkililerin havuz içerisinde çalışacak fizyoterapistlerin kura yöntemi ile belirlenmesi gerektiği görüşünü savunuyor. Özellikle son yıllarda kullanılan ve oldukça başarılı olan Selahattin Kura Sistemi ile adaletli bir sistem oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Şimdi gelelim en iyi havuz fizyoterapisti kimdir sorumuzun cevabına. En iyi havuz fizyoterapisti olan kişi odur ki; Havuzda çalışarak hem hastalara hem de çalışma arkadaşlarına yardımcı olsun. Bin dua alsın. Bin kapı kendine açılsın.

Ölüm!
Bir ipte sallanan bir ölü.
Ve Bu ölüme bir türlü
razı olmuyor gönlüm.
Fakat
emin ol ki sevgilim;
zavallı bir fizyoterapistin
kıllı, siyah bir örümceğe benzeyen eli
geçirecekse tiltin
kayışını boğazıma
mavi gözlerimde korkuyu görmek için
boşuna bakacaklar
Mahmut’a!

Ben,
alaca karanlığında son sabahımın
dostlarımı ve seni göreceğim,
ve yalnız
yarı kalmış bir tensin acısını
toprağa götüreceğim…

Karım Benim
İyi yürekli,
altın renkli,
gözleri baldan tatlı arım benim;
ne diye yazdım sana
tiltde idam edilmek istendiğimi,
daha fizik tedavi ilk adımında
ve bir şalgam gibi koparmıyorlar
kellesini adamın.
Haydi bunlara boş ver.
Bunlar uzak bir ihtimal.
Paran varsa eğer
bana bir tens bir de hotpack al,
tuttu bacağımın siyatik ağrısı,
Ve unutma ki
daima iyi şeyler düşünmeli
bir hemiplejinin karısı…

Bu yazımızda en iyi havuz fizyoterapisti kimdir konusundan bahsettik. Sizde en iyi havuz fizyoterapisti kimdir konusuyla ilgili merak ettiklerinizi bizlere yorum olarak yazabilirsiniz.

█ ▌► Bu yazı 138 defa okundu ◄ ▌█

Yorum Yapın