Kemik Erimesi Neye Denir

Kemik erimesi neye denir sorusu kemik erimesi hastalığına yakalanan kişilerin ve kemik erimesi hastalığının literatürde ki adını öğrenmek isteyenlerin merak ettiği konuların başında gelir. Bizde bu yazımızda detayları ile kemik erimesi neye denir sorusundan ve cevabından bahsedeceğiz.

Eğer yazımızın tamamını okumak istemiyorsanız ve yalnızca kemik erimesine ne denildiğini merak ediyorsanız söyleyelim. Kemik erimesine osteoporoz veya osteoporosis denir.

Kemik Erimesi Neye Denir

kemik erimesi neye denir

Kemik erimesi iskelet sisteminin bir hastalığının adıdır. Kemik erimesi türkçe de kemik miktarında kayıp olan ve kemik doku miktarı giderek azalan hastaların durumlarını tanımlamak için kullanılır. Fakat kemik erimesi hastalığının tıp literatüründe çoğu hastalığın olduğu gibi evrensel bir adlandırması vardır.

Kemik erimesi neye denir sorusuna kemik erimesi osteoporoz hastalığına denir diye cevap verebiliriz. Tıp dilinde kemik erimesi hastalığına osteoporoz hastalığı denir.

Ayrıca osteoporoz tanımlaması dünyada osteoporosis olarak kullanılmaktadır.

Yani kısaca şunu diyebiliriz; kemik erimesi, osteoporoz ve osteoporosis birbirlerinin yerine kullanılan tanımlamalardır.

Tıp dilinde ki bu farklıkları google üzerinden ve diğer arama motorlarından da aratarak eğer kemik erimesi hastasıysanız bu konuyla ilgili daha önce yazılmış bir çok makale ve farklı bilgilere de ulaşabilirsiniz. İngilizce biliyorsanız osteoporosis olarak yapacağınız aramalarla bu konuyla ilgili yazılmış yüzlerce makaleyi bulabilirsiniz.

Bu yazımızda kemik erimesi neye denir konusundan bahsettik. Siz de bu konu ile ilgili merak ettiklerinizi ve düşüncelerinizi bizlere yorum olarak yazabilirsiniz.

Sosyal Etiketler:
█ ▌► Bu yazı 153 defa okundu ◄ ▌█

Yorum Yapın