İş Bulmak İsteyen Yeni Mezun Fizyoterapistin Yapması Gereken 10 Şey

Öncelikle yeni mezun fizyoterapist iseniz aramıza hoş geldiniz 🙂 Sizi aramızda görmekten dolayı mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz. Yeni mezun olmanın verdiği bir karmaşa da olabilirsiniz tahmin edebiliyoruz, endişelenmeyin aynı şeyi hepimiz yaşadık. Her şey yoluna girecek yalnızca biraz sakin olun 🙂 Size yardımcı olması için yeni mezun fizyoterapist iş ararken nelere dikkat etmeli, fizyoterapist iş görüşmesi yaparken nasıl davranmalı bu yazımızda keyifli okumalar.

 1- Mezun olmanın keyfini çıkarın
mezuniyet fizik tedaviYaklaşık 16 yıllık eğitim hayatınızın sonuna geldiniz. Verdiğiniz bunca emeğin karşılığı olarak elinizde bir mesleğiniz var. Artık siz Ali, Ahmet, Ayşe değil Fizyoterapist Ali, Fizyoterapist Ayşe’siniz. Toplumda bir yeriniz olacak ve insanlar size hocam diye hitap etmeye başlayacak. Duyduğunuz zaman garipsememeniz için ayna karşısında kendinize bu şekilde hitap edebilirsiniz.

2- Güzel bir tatil yapın
tatil fizik tedaviYaklaşık bir iki ay içerisinde kendinizi iş hayatınızın içerisinde bulacaksınız. Okul bitmeden kredi kartınıza borcunuz yoksa, hemen çalışmak zorunda değilseniz kendinize güzel bir tatil hediye edin. Bundan sonra ki 40 yıl boyunca bunu yapmadığınıza pişman olabilirsiniz. Çünkü zamanınız olmayacak.

3- Mesleğinize ait dernek ve kuruluşlarla irtibat halinde olun

tfd temsilcileriHer mesleğin haklarını korumaya çalışan bir kuruluş her zaman mevcuttur. Siz de kendi mesleğinizle ilgili dernek , vakıf ve odalarla irtiabat halinde olun onlar sizin için varlar ve size yardım etmekten mutluluk duyacaklardır.

4-  Kamu’da İş İmkanı İçin Mutlaka KPSS Sınavına girin ve alımları takip edin

2016-kpss-tercihleri-memur-alimi-ne-kadar-olacak-kpss-memur-alimlari-ne-zaman-olacak-883076

Maaş az olsa da ömür boyu çalışma garantisi sunan kamu kurum ve kuruluşlarının personel alımlarını takip edin bu tür haberleri sosyal medya hesaplarınızdan da paylaşın ki arkadaşlarınız haberdar olsun, onların iş bulması size bir şey kaybettirmez sadece bir rakibiniz azalmış olur 🙂

5- Sıra geldi iyi bir iş bulmaya, peki ama nasıl?

iş görüşmesi fizik tedavi

Bunca yıllık emeklerinizin karşılığını almak istiyorsunuz haklısınız fakat bir sorunumuz var daha önce hiç iş aramadınız. Kendinize uygun iş bulacağınız platformlar; artık pek yaygın olmasa da gazete ilanları, iş arama siteleri ve facebook sayfaları ve üst dönem bir üniversite arkadaşı.

6- Elinizin altında olması için CV’nizi Oluşturun. (Fizyoterapist cv)

fizyoterapist örnek iş başvuru formu

İş verenlerin sizin hakkınızda detaylı bilgiye sahip olması için CV oluşturun. Her siteye aynı bilgileri yazmak yerine kolaylıkla CV’nizi gönderebilir zamandan tasarruf edebilirsiniz. Fizyoterapist cv için buraya tıklayın.

7- Ve görüşmeye çağrıldınız her şey çok güzel, peki her şey gerçekten çok güzel mi 😒

iş görüşmesi fizik tedaviHayatınızda ilk kez tadacağınız bir tecrübe ama yapmanız gereken çok basit kendinizi en doğru şekilde ve olduğunuz gibi anlatmak. Bütün soruları karşınız da ki kişilerden beklemeyin ve hatta mümkünse siz yönlendirin konuşmayı. Çalışma saatleriniz, hafta tatilleriniz, ekip arkadaşlarınız vs… Ve mümkünse aynı pozisyonda çalışacağınız kişiyle görüşmek isteyin, çalışacağınız pozisyonda ki kişi işten ayrılmışsa onunla da görüşün.İleri de zor durumda kalmamak için bunlar sizin menfaatinize olacaktır.

8- Sizle aynı işi yapan kişilerle konuşun

Belki de yapmanız gereken en önemli adım bu. Unutmayın bir işi en iyi yapan bilir, hangi şartlarda çalışıldığını, işin iyi ve kötü yönlerini ve elbette hakkınız olan ücreti. Daha önce hiç yapmadığınız bir iş için anormal derece de düşük ve anormal derece de yüksek bir ücretle karşılaşmamak için aynı işi yapan insanlara aldığı ücretleri açık yüreklilikle sorun. Sorun ki siz daha düşük ücretle çalışmaya başlayınca diğer çalışanlar zor durumda kalıp iş veren baskısıyla karşılaşmasın.

9- VE BUNU YAPMAYIN: İş ilanı bırakmamış bir yeri aramayın

iletişim fizyooBir şansımı deneyim diyerek internet üzerinden bulduğunuz iş verenleri aramayın veya personel arıyor musunuz gibi ziyaretler de bulunmayın. Personel ihtiyaçları olursa onlar zaten size bir şekilde ulaşacaklardır. İçiniz de ki isteği tutamaz iseniz ilgili kurumun web sitesi veya facebook sayfası mutlaka vardır, oradan çalışanlardan biri ile irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. İş veren ihtiyacı olmasa bile sizi çağırıp düşük ücret teklif etmek isteyecektir ve bu hem sizin hem de mevcut durumda ki çalışanın zararına olacaktır. Yeni mezun fizyoterapist iş ararken buna dikkat ediniz.

10- Bir İşiniz var artık haydi birazda eğlence zamanı 🙂

fizyocaps anasayfaBir iş buldunuz ve artık rahatsınız ya da öyle zannediyorsunuz 🙂 Gündelik hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan Facebook’ta genel veya mesleğinize dair ilgi çekici paylaşım yapan sayfaları takip ederek kafanızı biraz boşaltın. Bizi takip etmek isterseniz >> https://www.facebook.com/Fizyocaps/ ziyaret edebilirsiniz 🙂

█ ▌► Bu yazı 4.804 defa okundu ◄ ▌█

Yorum Yapın