Pilates Boy Uzatır Mı

Pilates boy uzatır mı sorusu boyu benim gibi kısa olanların, boyunu uzatmak için her yolu deneyip en son pilates boy uzatıyor bir de onu dene sözünü duymuş ve bunun gerçek olup olmadığını merak eden kişilerin cevabını aradığı bir sorudur.

Pilates boy uzatır mı konusunda net olarak şunu söyleyebiliriz. “Evet, pilates boyunuzun uzamasına yardımcı olur.” Pilates boy uzatma hareketleri yazımıza göz atarak pilates ile boy uzatma egzersizlerini öğrenebilirsiniz.

pilates boy uzatır mı

Pilates boy uzatır mı sorusuna uzamasına yardımcı olur dedik peki pilates bu mucizevi etkiyi nasıl sağlıyor? Yazımızın devamında pilates kaç cm boy uzatır, pilates ne kadar sürede boy uzatır konularından detaylı olarak bahsedeceğiz. İsterseniz bu konuyla benzer olan pilates ile kilo verme yazımızı da okuyabilirsiniz.

Pilates Nasıl Boy Uzatır

Boy uzaması teorik olarak kemiğin vertikal olarak büyümesidir. Peki pilates kemiğin boyunu uzatmaya yarıyor mu? Bu soruya uzmanlar kesin olarak hayır diye cevap veriyor.

Zaten pilates doğrudan kemiklere değil kaslara yönelik yapılan özelleştirilmiş bir hareketler bütünüdür. Kaslar da kemiklere bağlantılı olduğunudan pilates kemiklere yalnızca dolaylı olarak etki eder.

Pilates Yapmak Boy Uzatır Mı

“Eee kemiğin boyu uzamıyorsa pilates yapmak boy uzatır mı nasıl olacak bu iş?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu durumu kısaca şöyle açıklayacağım.

pilates ne kadar boy uzatır

Günlük hayat da boyunuz bir çok kez size sorulmuş, sizde arkadaşlarınızın boyunu bir çok kez sormuşsunuzdur. Zaman zaman aynı boyda olduğunu söyleyen kişilerin dışarıdan bakıldığında aynı boyda olmadığını farketmişsinizdir.

Bu durumda akla gelen her zaman kısa olanın yalan söylediğidir. 🙂 Fakat şunu söyleyelim arkadaşınız büyük ihtimalle doğru söylüyor. Kısa görünmesinin sebebi kemik boyunun kısa olmasından değil duruş bozukluğundan dolayıdır.

İşte pilates tam da bunu düzelterek sizin boyunuzu uzatıyor. Evet gerçek anlamda kemik boyunda bir uzama olmuyor ama bizim için sayısal değerlerin peki bir önemi yok ki. 167 boy da olup 172 görünmeyi kim istemez!

Eğer sizde aşağıda sayacağımız durumlar mevcutsa size kesinlikle şunu söyleyebiliriz. Pilates ile bir kaç ayda boyunuz daha uzun gözükecek.

pilates yapmak boy uzatır mı

  • Duruş bozukluğunuz varsa.
  • Kambursanız
  • Omurga eğriliniz varsa
  • Boyun Düzleşmeniz varsa
  • Başınız vücudunuza göre daha öndeyse pilates ile boyunuz uzayacaktır.

Peki ama nasıl pilates boy uzatır ? Kısaca şöyle açıklayabilirim. Pilates ile kaslarınız uygun esnekliğe ve kuvvete gelecek, omurga kemikleriniz normal pozisyonuna gelecek ve duruşunuz düzelecek. Düzelen duruş sizin daha uzun görünmenizi sağlayacak.

Pilates kısaca siz de olan potansiyeli ortaya çıkarıyor. Şimdi de gelelim pilates ile kaç ayda kaç cm uzayacağınız konusuna 🙂

Pilates ne kadar sürede boy uzatır

pilates ne kadar sürede boy uzatır

Size iyi bir haberimiz var bu etkiyi görmek için aylarca beklemek zorunda değilsiniz! Düzenli ve doğru bir şekilde yaptığınız pilates ile bir ay içerisinde duruşunuzun düzeleceğini ve daha dik duracağınızı size garanti edebilirim.

Pilates ne kadar sürede boy uzatır konusuyla bağlantılı olarak en çok duyduğumuz bir başka soru olan pilates ne kadar boy uzatır yada pilates kaç cm boy uzatır sorusuna gelmek istiyorum.

Pilates kaç cm boy uzatır

pilates kaç cm boy uzatır

Yazımızın genelinde bahsettiğimiz gibi pilates boyunuzu uzatmaz yalnızca daha uzun görünmenizi sağlar. Bir kaç aylık pilates programı ile 4 cm ye kadar daha uzun görünebilirsiniz. 4 cm kadar uzamak için yapmanız gerekenleri pilates boy uzatma hareketleri yazımıza göz atarak öğrenebilirsiniz.

Yapacağınız bir kaç aylık doğru pilates ile boyunuz daha uzun görünebilir ve artık siz de pilates yaptım boyum uzadı diyebilirsiniz.

Yazımızı pilates ile boy uzatma konusunda sıkça duyduğumuz iki soruyu ve cevaplarını paylaşarak bitirelim.

aletli pilates boy uzatır mı

# “Boy uzatmak için pilates yapmak istiyorum fakat pilatesin bir çok çeşidi varmış; aletli pilates, reformer pilates, ebru şallı pilates gibi bunlarla ilgili düşünceleriniz nedir? Aletli pilates boy uzatır mı veya reformer pilates boy uzatır mı ? Bir de ebru şallı boy uzatma programı varmış onu mu yapmalıyım?”

# Pilates ile boy uzatmada önemli olan hangi yöntemi kullandığınız değil, hangi kaslara yönelik çalışmalar yaptığınızdır. Size tavsiyemiz boy uzatmak için pilates yapmak istiyorsanız bir fizyoterapist eşliğinde pilates programını belirlemenizdir.

ebru şallı boy uzatma programı

# “Pilates boy uzatır mı ebru şallı hareketleri yapsam yeterli olur mu?”

# Bu soruya şu şekilde cevap vereceğim. Evet belki bir miktar fayda sağlar fakat istediğimiz sonucu almak için kesinlikle yeterli olmaz!

Neden mi?

Çünkü fizyoterapistler direk sizin problemlerinize yönelik ve size özel egzersiz programı hazırlarlar. Fizyoterapistler tarafından size özel olarak hazırlanacak pilates programı ebru şallı boy uzatma programı hareketleri gibi herkese yönelik hazırlanmış hareketlerden kat kata fazla olumlu etki sağlar.

Eğer çevrenizde danışabileceğiniz bir fizyoterapist yok ise ebru şallı boy uzatma programı hareketleri gibi herkese yönelik egzersizler ile pilatese başlayabilirsiniz fakat bu programdan kesinlikle fayda göreceğinizi söyleyemeyiz!

reformer pilates boy uzatır mi

Bu yazımızda pilates boy uzatır mı konusundan bahsedip , aletli pilates boy uzatır mı, reformer pilates boy uzatır mıpilates yapmak boy uzatır mı, pilates kaç cm boy uzatır, pilates ne kadar sürede boy uzatır, ebru şallı boy uzatma programı faydalı mıdır sorularına cevap vermeye çalıştık.

pilates yaptım boyum uzadı

Merak ettiklerinizi yorum olarak bize yazabilirsiniz. Eğer bende pilates yaptım boyum uzadı diyorsanız yazımızı paylaşarak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

█ ▌► Bu yazı 9.064 defa okundu ◄ ▌█

Yorum Yapın