Pilates İle Kilo Verilir Mi – 1 haftada 7 kilo zayıflama

Pilates ile kilo verilir mi sorusu özellikle fazla kilolarından kurtulmak için pilatese başlamayı düşünenlerin merak ettiği en önemli sorudur. Pilates ile kilo verme konusunda net olarak şunu söyleyebiliriz. “Evet pilates kilo vermenize yardımcı olur.

pilates ile kilo verilir mi

Pilates ile kilo verilir mi sorusunun cevabını aldınız fakat bu konuyla ilgili daha önemli şeyleri öğrenmek istemez misiniz? Cevabınız evet ise yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

Ayrıca pilates ile ilgili bir diğer en çok merak edilen pilates boy uzatır mı yazımızı da bilgi almak açısından okumanızı öneriyorum. Boy uzatma konusunda detaylı bilgi aldıktan sonra 4 cm kadar uzamak için yapmanız gerekenleri pilates boy uzatma hareketleri yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Şimdi gelelim asıl konumuza.

Pilates kilo verdirir mi sorusuna verdiğimiz cevaba dikkat ederseniz pilates ve kilo arasındaki ilişkiyi daha iyi kavrayabilirsiniz. “Evet pilates kilo vermenize yardımcı olur.” Burada anahtar kelime yardımdır.

Gerçekçi olmak gerekirse hiç kimse yalnızca pilates yaptığı için 1 hafta 7 kilo zayıflama gibi ütopik bir şeyi başaramaz. Fakat pilates yardımı,ek olarak yapacağınız pilates diyeti ve düzensiz beslenme alışkanlıklarını düzeltme ile 1 haftada 7 kilo zayıflama hiç de zor değil.

Pilates Nasıl Zayıflatır

Tüm kilo kaybetme yöntemlerinde olduğu gibi pilates ile zayıflamada da önemli olan kalori yakmaktır. Ama pilates ile yaktığınız kalori miktarı normal bir egzersiz programında yaktığınız kalori miktarından fazla değildir.

Yüzme ve uzun süreli koşma gibi aktivitelerle pilatesten çok daha fazla kalori yakarsınız.

“Peki madem öyle neden insanlar zayıflamak için pilatesi tercih ediyor?” diye düşünebilirsiniz haklı olarak. Fakat yazımızın sonunda bu tercihin sebebini kesin olarak anlayacak, pilates nasıl zayıflatır sorusuna cevap bulacaksınız.

Pilates İle Zayıflama Nasıl Oluyor?

Pilates ile zayıflayanlar varsa etrafınızda şunu söyleyebiliriz. Belki de karşınızdaki kişi kilo vermediği halde siz onu zayıflamış olarak görüyorsunuz. Şaşırtıcı ama bu gerçek bize güvenebilirsiniz. Pilates ile de zayıflama bu şekilde oluyor.

Peki pilates ile zayıflama nasıl oluyor? 3 madde de bunu kısaca şöyle açıklayabilir.

  • Pilates kasların daha uzun görünmesini sağlar. Ve bu da özellikle kol, baldır ve kalça gibi uzunluklarını kaybederek sarkmış görünen vücut bölümlerinizden kilo kaybetmiş görüntüsü sağlar.
  • Pilates egzersizleri, karın kasları ve sırt kaslarınızı güçlendirir. Bu bölgelerde ki kasların güçlenerek belirli bir esnekliğe ulaşması sizi hem daha ince hem de daha uzun boylu gösterebilir.
  • Pilates aracılığıyla edindiğiniz güçlü postüral kaslar (vücudu dik tutan kaslar) vücut kompozisyonunuzu geliştirmeye yardımcı olur ve vücudunuzun orta kısmında daha az yağ depolamanıza neden olur.

Pilates ile kilo verme

pilates kaç kalori

Yukarıda söylediğimiz gibi pilates ile kilo verme düşüncesi çok mantıklı değil.  Fakat pilatesi yapacağınız tüm zorlayıcı spor aktivitelerinden ayıran insanları pilates ile kilo verme düşüncesine iten çok önemli bir özellik var. Pilates size vermediğiniz kiloları vermiş gibi gösterir.

Vermediğiniz kiloları vermiş gibi göstermek kulağınıza garip gelebilir fakat emin olun bu doğru. Eminiz şu durumu daha önce yaşamışsınızdır. İdeal kilonuzda olmanıza rağmen dışarıdan sanki fazla kilolarınız varmış gibi göründüğünüz olmuştur.

İşte pilates ile kilo verme tam da bu noktada önem kazanıyor. Yapacağınız egzersizler ile kaslarınız dolayısıyla da vücudunuz sıkılaşacak ve sizi rahatsız eden fazla kilolarınız varmış görüntüsünden kısa zamanda kurtaracak. Yapacağınız 50 dakikalık pilates ile 1 haftada 2 kilo kaybetmiş kadar sıkılaşabilirsiniz.

Şimdi de gelelim belki de en çok ilginizi çekecek olan sayısal hesaplama kısmına.

Pilates Kalori Cetveli

Pilates kalori cetveli ile size 50 dakika yaptığınız pilates kaç kalori verdirir sorusunun cevabını vereceğiz.

Pilates Kaç Kalori Verdirir

pilates kaç kalori verdirir

Pilates ile kaç kalori yaktığınız; yaptığınız egzersizlerin düzeyi, egzersizler arası dinlenme süreniz ve pilates yaptığınız grubun kalabalıklığına göre değişmektedir. 68 kilo bir bayan 50 dakikalık bir pilates seansı ile 300-450 arası bir kalori yakar.

Pilates Kaç Kilo Verdirir

Bir kilo kaybetmek için 7000 kalori yakmanız gerektiğini düşünürsek eğer beslenme alışkanlıklarınızı hiç değiştirmez ve ek olarak herhangi bir diyet programı ile ekstra bir spor yapmazsanız yalnızca pilates ile 15 günde 1 kilo verebilirsiniz.

Dolayısıyla 45-50 dakika süren bir program sayesinde pilates ile ayda 2 kilo verebilirsiniz.

Ayda 2 kilo? Evet beklediğinizden çok düşük bir rakam bu. Fakat yapacağınız 50 dakikalık pilates ile 1 haftada 2 kilo kaybetmiş gibi görünme durumunu düşündüğünüz de pilates ile zayıflama hiç de mantıksız değil.

Pilates ne kadar sürede zayıflatır

Bu sizin kaç kilo vermek istediğinize bağlı olarak değişmektedir. Yukarıda 1 ayda yalnızca pilates kaç kilo verdirir sorusuna 2 kilo diye cevap vermiştik.

Yine 1 ayda yalnızca pilates kaç kalori verdirir sorusuna 14000 kalori demiştik.

Şimdi gelelim pilates ne kadar sürede zayıflatır sorusuna. Örnek olarak 70 kilo olup 65 kiloya düşmek isteyen bir bayan üzerinden yola çıkalım.

Bu bayan 50 dakikalık orta düzeyde bir pilates programı ile 2 buçuk ayda 5 kilo kaybeder. Fakat 15 gün içerisinde 5 kilo vermemesine rağmen düzenli olarak pilates yaptığında 5 kiloya kadar kaybetmiş gözükebilir.

İnsanların pilates ile zayıflamaya çalışmasının sebebi de budur zaten. Kilo veremese de kilo vermiş gibi gözükmek. Zaten bizim de amacımız daha hoş bir görünüme sahip olmak.

Yazımızı son olarak pilates ile zayıflayanlar tarafından ekşi sözlük ve diğer bir çok forum sitesine yazılan yorumlarla bitirelim.

Pilates ile zayıflayanlar

Yazımızda pilates ile kilo verilir mi sorusuna cevap vermeye çalıştık. Yazımızı daha önce pilates ile zayıflayanlar tarafından sözlüklere yazılmış yorumlarla bitirelim.

Pilates ne kadar sürede zayıflatırpilates ne kadar sürede zayıflatır

Pilates ile kilo verilir mipilates ile kilo verme

Pilates ile zayıflayanlar ne diyor…pilates ile zayiflama yorumları

Pilates ile incelebilir miyim?pilates kaç kilo verdirir

Pilates etkisini kaç günde gösterirpilates ile zayıflayanlar

Bu yazımızda pilates ile kilo verme nasıl olur, pilates kaç kalori yaktırırpilates ne kadar sürede zayıflatırpilates kaç kalori verdirir ve pilates ile zayıflayanlar var mı ve pilates ile zayıflama konularından bahsettik. Siz de merak ettiklerinizi yorum olarak bize yazabilirsiniz.

█ ▌► Bu yazı 23.475 defa okundu ◄ ▌█

Yorum Yapın